ghahraman
05 خرداد 1402 - 12:18

اعلام آمادگی صدر اعظم آلمان برای آغاز مجدد مذاکرات با پوتین

صدر اعظم آلمان در گفتگویی ابراز امیدواری کرد که مجددا بتواند مذاکرات با "ولادیمیر پوتین"، رئیس جمهور روسیه را از سر گیرد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از هفته نامه "اشپیگل"، از زمان آغاز جنگ اوکراین، غرب بارها به دنبال مذاکره با کرملین بوده است. مدتی است که سکوت در این باره برقرار شده است. حالا "اولاف شولتز"، صدر اعظم آلمان ایده خود را در مورد صلح عادلانه بیان می‌کند.

به ویژه در شش ماه اول پس از حمله روسیه به اوکراین، غرب بارها سعی کرد با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور این کشور گفتگو کند. بخصوص اولاف شولتز، صدراعظم آلمان و امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه، مرتباً مذاکرات تلفنی را با پوتین انجام می دادند. نکته اصلی این است که تماس‌های تلفنی عمدتاً بی نتیجه بود.

شولتز اکنون وعده داده است که تماس‌های تلفنی شخصی با رئیس جمهور روسیه را از سر خواهد گرفت.

شولتز در گفتگویی با "کولنر اشتادت آنسایگر"، گفت که مدتی از آخرین تماس تلفنی من می‌گذرد. اما من قصد دارم در زمان مناسب دوباره با پوتین صحبت کنم. وی تاکید کرد: پیش نیاز یک صلح عادلانه خروج نیروهای روسیه است. با این حال، روسیه باید درک کند که موضوع نمی‌تواند درباره نوعی «صلح سرد» باشد که در آن به عنوان مثال، خط مقدم کنونی به «مرز» جدید بین روسیه و اوکراین تبدیل شود. این فقط دزدی پوتین را مشروعیت می بخشد.

صدراعظم همچنین این سوال را باز گذاشت که آیا این موضوع در مورد کریمه که از سال 2014 توسط روسیه کنترل می شود نیز صدق می‌کند. هنگامی که از وی پرسیده شد که آیا موضع گیری او در مورد این شبه جزیره نیز صدق می کند، او فقط اظهارات خود را تکرار کرد: «خروج نیروها. این به ما مربوط نمی شود که تعیین کنیم اوکراین می‌خواهد به چه توافقی برسد.» شولتز از عبارت مبهمی در اینجا استفاده کرد که به مفهوم خروج همه نیروها نبود.

"شولتز" همچنین از این سوال که آیا ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه باید سرنگون شود، طفره رفته و گفت: من به چنین سؤالات و گمانه‌زنی اعتقادی ندارم. در نهایت باید توافقی بین دولت‌های مسکو و کی یف صورت گیرد.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1239082